Temat:Z JEZUSEM MODLĘ SIĘ DO NASZEGO OJCA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rozmowy Karoliny

Mama Karoliny musiała wyjechać na trzy tygodnie w delegację. Karolinie było bardzo smutno rozstać się z mamą. Bardzo ją kocha, zwierza się jej z najskrytszych tajemnic. Mama jest jej najlepszą przyjaciółką. Codziennie wiele czasu spędzają na rozmowach o różnych sprawach. Karolina opowiada mamie o swoich smutkach i radościach. Nie wiedziała, jak da sobie radę bez tych rozmów. Obie przy pożegnaniu obiecały sobie, że najpilniejsze sprawy będą omawiać w codziennych rozmowach telefonicznych. Dzięki temu Karolina będzie czuła się bliżej mamy i przynajmniej w ten sposób będą mogły z sobą porozmawiać. Gdy mama wróciła, cały wieczór spędziły razem.

– gdzie mama Karoliny musiała wyjechać?

– jak Karolina porozumiewała się  z mamą w czasie wyjazdu? 

 

HASŁO DNIA: ABBA ZNACZY TATUŚU

 

Z Bogiem, naszym Ojcem w niebie, również możemy rozmawiać, chociaż Go nie widzimy. Taką  rozmowę, dialog nazywamy modlitwą.  

Przykłady pięknej modlitwy do Boga Ojca dał nam Pan Jezus, kiedy żył na ziemi.

Uzupełnij tekst.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ojcze nasz, któryś jest w ........................święć się................. Twoje; przyjdź królestwo..................... bądź ...................Twoja jako w niebie tak i na.....................; ..................naszego powszedniego daj nam dzisiaj; i odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom; i nie wódź nas na pokuszenie; ale nas zbaw od złego.

 

Niebie, imię, Twoje, wola, ziemi, chleba